ITIL Practitioner Sınavı

ITIL® Practitioner sınav süresi 1 saat 45 dakikadır. Anadili İngilizce olmayanlar in ek 15 dakika daha tanınmakta ve süre 2 saate çıkmaktadır. Sınav açık kitap olarak yapılmaktadır. Sadece ITIL® Practitioner Guidance kitabına müsade edilmektedir. Bu nedenle sınava gireceklerin bu rehber kitabı mutlaka satın almaları tavsiye edilir. Educore’da sınava giren katılımcılara kitap sınav boyunca temin edilmektedir. Sınavdan geçiş notu %70 dir. 40 sorudan 28 ve üstü doğru yapılması gerekmektedir. Sorular case study üzerinden yorum sorusu olarak sorulmaktadır.

ITIL Practitioner Örnek Sınavını İndirmek İçin Tıklayınız.

ITIL Practitioner Exam

ITIL Foundation ve Intermediate Seviye Sertifikalar ve ITIL EXPERT

ITIL Foundation sertifikası uluslararası geçerlidir. PEOPLECERT tarafından yetkilendirilmiş sınav merkezi olan Educore’un sunduğu bu sınavın sonunda alınan sertifika ITIL Expert’e giden yolda ilk ve zorunlu sertifikadır. Bu sertifika alınmadan diğer ITIL eğitimlerine girilmesi mümkün değildir. 2 Kredi değerindeki bu sertifika bu nedenle ITIL kariyerine başlangıç için ilk adımı oluşturmaktadır.

ITIL Qualification Şemasına göre seviyeler şu şekildedir :

ITIL Foundation
ITIL Practitioner
ITIL Intermediate Level
ITIL Managing Across the Lifecycle
ITIL Expert Level
ITIL Master Qualification

Ekran Resmi 2016-06-16 11.59.06

 

ITIL Practitioner Sınavı Konu ve Soru Dağılımları

Aşağıdaki tablolarda hangi öğrenme hedeflerine ulaşılacağı ve sınavda bu konulardan hangi seviyede sorular sorulacağı (Bloom Level) belirtilmektedir. Sınavda sorular bilgi odaklı değil uygulama becerisi odaklı (BL3-4) olacaktır. Bu tablolarda hangi konuların sınavdaki ağırlıklarının ne olduğu ve kaç adet soru sorulacağının bilgisini de bulabilirsiniz.

itilpractitioner-exam-12itilpractitioner-exam-3

itilpractitioner-exam-4

itilpractitioner-exam-5

itilpractitioner-exam-6

Kayıt Bilgileri:

ITIL Eğitim ve ITIL sınav kesin katılım onayı için şu linkteki ITIL Practitioner Egitim Kayit Formu doldurulup tarafımıza ulaştırılmalıdır.
Sadece sınav kayıt için şu linkteki Educore-Sinav-Kayıt-Formu doldurulmalıdır.

Eğitim veya Sınav Formunu doldurup emaille tarafımıza ulaştıranlar online olarak sınava kayıtlarını aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirler.
1. Peoplecert aday kayıt için şu linkteki aday sayfasından account yaratılmalıdır.
2.Oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile sistemi girip Register for an Exam bölümünden , Using Exam Booking ID seçeneğine
size sunacağımız ID’yi girerek sınava kaydınızı yapabilirsiniz.

Not : Katılımcıların dizüstü bilgisayarlarını 2.gün yanlarında getirmeleri faydalı olacaktır.

ITIL® is a Registered Trade Mark of AXELOS Limited